Osvicení příjde po umytí - Auroville.cz

Aloe Vera - Mýty a Fakta

13. dubna 2012 v 12:56 | Auroville Ghost |  Aloe Vera


Fakta

Spencer, anglický básník napsal:
"There is a principle which is a bar against all information, which is proof against all argument and cannot help but keep man in everlasting ignorance, which is condemnation without investigation."
(Existuje pravidlo, které je překážkou veškerého vědění, jež je důkazem proti všem argumentům a nepomáhá, ale udržuje člověka ve věčné nevědomosti, a tou je odsouzení bez prozkoumání)
Toto pravidlo přesně odpovídá na přijímání léčivých účinků Aloe Vera moderní medicínou!

Časová osa odkazů na Aloe vera v historii lidstva

2200 př.n.l. - Nalezeny hliněné tabulky v sumerském městě Nipur. Celý list Aloe Vera se používal jako projímadlo. Žádné další účinky nejsou zmiňovány.

1550 př.n.l. - Egyptský papyrus - "Ebers papyrus". Celý list se rozdrtil a smíchal s ostatními léčivými činidly a výsledná směs se uvařila. 12 receptů užívaných k vnitřnímu i vnějšímu léčení.

400 př.n.l. - Aloe vera a její produkty jsou exportovány do Asie. Intenzivně obchodnováno araby skrz celý Blízký východ. Bylina pěstována a užívána v Indii (praktika, která pokračuje dodnes) jako lék na vnitřní i vnější nemoci. Soupis receptů je už obrovský .

50 př.n.l. - Celsius, řecký lékař. Aloe představena "západní" medicíně. Šťáva užívána jako projímadlo. Žádné další účinky nejsou zmiňovány.

41 - 68 n.l. Dioscorides, první detailní popis byliny, které říkáme Aloe Vera. Poznámka, že šťáva je léčivá ne gel. Poznamenává, že šťáva je sbírána a vařena tak dlouho dokud nezbývá tenká tmavá melasa pro snazší skladování a transport. Dále se zmiňuje, že čím více je Aloe Vera hořké tím větší účinky má. Podporuje spánek, čistí trávicí soustavu, lék na vředy, vředy na genitáliích, léčí předkožku, dobré na suchou a svědivou pokožku, hemeroidy, odřeniny, zastavuje padání vlasů, bolesti zubů a zastavuje krvácení z ran. Léčí angínu a nemoci úst a očí.

23 - 79 n.l. - Plinius starší, římský lékař, opakuje zjištění Dioscorida a přidává, že šťáva pomáhá proti pocení a vařený kořen léčí místa postižená leprou. Konstatuje, že falešné Aloe bylo vyrobeno a prodáno blízko Jeruzaléma, nazýval ho "šmejd" .

200 n.l. - Aloe se stává významnou součástí Římské medicíny. Používáné lékaři jako byl Galen, Antyllus, Aretaces a mnoho jiných. Užití a popis převzaty od Dioscorida a Plinia staršího.

700 - 800 n.l. - Čínská Materia Medica, první použití Aloe v Číně. Čínani ji nazývali Lu-hui, což znamená "černý vklad" nebo "Hsiang-tqan" odkazující na hořkou chuť Aloe. Kniha zmiňuje hodnotu Aloe jako léku na rýmu, horečku a na křeče u dětí. Také potvrzuje užití na nemoci kůže. Celý list se rozdrtil a uvařil.

900 n.l. - Al-Kindi, arabský filozof, matematik a lékař. Konstatuje, že Aloe je účinný lék na záněty, oční vředy, trudomyslnost a další nemoci. Přidává, že Aloe je v Iránu používáno jako projímadlo a v Egyptě jako pročišťovadlo na detoxifikování celého těla přes trávící systém. Metody zpracování nejsou uvedeny.

1000 - 1300 n.l. - Vysušená míza i celá rostlina se stávají široce používané v celé Evropě.

1300 - 1500 n.l. - Zpracovaná Aloe (vysušená míza) je představena v Anglii. Použivá se jako projímadlo a léčí se s ním vnější rány a nemoci. Vysušená míza je dovážena z Afriky, hlavně z ostrova Socotra.

1500 - 1600 n.l. - Bylina je brána španělskými dobyvateli a misionáři do Nového světa. Zasazeny okolo katolických misií a široce používána misionáři a domorodým obyvatelstvem jako univerzální lék v celém Karibiku a v Centrální a Jižní Americe.

1600-1700 n.l. - Rostlina je sázena za účelem zisku v celém Karibiku. Španěly na ostrově Barbados a Holanďany na ostrově Curacao. Štáva je extrahována z rostliny a vařena do černé melasy pro export do Evropy.

1700-1900 n.l. - Jméno Aloe Vera poprvé použito k popisu rostliny vědcem Carl von Linne v roce 1720. Vědecké jméno - Aloe Vera Linne - je používáno dnes jako, Aloe Barbadensis Miller. Stovky lékařských publikací po celém světě popisují používání aloe jako léku. Bylina je oficiálně zapsána jako projímadlo a ochrana kůže v Americe v roce 1820.

1900 - První komerční farma v Americe založená plukovníkem H.W.Johnstonem na Floridě v roce 1912.

Mýty

1. Manoza Aloe Vera je zodpovědná za schopnost rostliny léčit - lež.

Tato myšlenka musí být odmítnuta díky výsledkům pokusů, při kterých se ukázalo, že celý list Aloe je šestkrát efektivnější než samotná manosa.

2. Aloe musí být zpracováváno za studena - teplo zničí aktivní látky - lež.

Zpracování za studena skvěle zní, ale není podpořeno fakty. Ve starověku byla míza (žlutá šťáva která odkápává z listů, když jsou naříznuty nebo zlomeny) nebo celý list rozdrcen a vařen abych byla zachována jeho hodnota. Tisíce současných výzkumníků souhlasí ze štáva by měla být pasterizována nebo dokonce přivedena k varu aby se zachovala její hodnota. Navíc polysacharidy a glykoproteiny a další aktivní látky v rostlině mají bod teploty varu dále než je bod teploty varu u vody.

3. Šťáva z Aloe Vera musí vypadat a chutnat jako voda - lež.

Syrová čistá šťáva z Aloe vera má žlutou barvu a hořkou chuť. Na začátku 70 let objevili zpracovatelé uhlíkovou filtraci, která mění barvu Aloe a zjemňuje hořkou chuť. Naneštěstí nám zapomněli sdělit, že uhlíková filtrace zničí podstatnou hodnotu Aloe, protože odstraní vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy, tučné kyseliny atd. Významně snižuje léčebný efekt Aloe, protože odebírá téměř všechy léčivé látky s vyjímnkou Aloe manozy a lecitinů. Léčivé látky, které jsou zničeny zahrnují: Aloiny, emodin, B-sirosterol, a další protizanětlivé steroly, kyselinu salycilovou, fenoly, síru, lupeol a ostatní hydrochloridy. Zatímco Aloe zpracované uhlíkovou filtrací vypadá jako voda nechutná tak. Někteří zpracovatelé používají fakt, že Aloe vypadá jako voda a prodávají ho veřejnosti!
Pamatujte si - Jestliže, to vypadá a chutná jako voda - pak to asi bude voda!

4. Koncentrovaná Aloe vera džus neobsahuje léčivé látky - lež.

Všechny starověké záznamy zmiňují , že Aloe musí být koncentrováno, aby se zachovala jeho hodnota. Toto se děje vařením nebo sušením na slunci. Moderní věda ukázala, že koncentrované Aloe je velmi efektivní a může být mnohem více úspěšné při léčení zranění a kožních problémů.

5. Smíchaní Aloe s vodou nebo s jinou tekutinou znicí její aktivní látky - lež.

Skr z celou historii byla Aloe mixována s vodou, mlékem, vínem, medem a dalšími přírodními i syntetickými látkami aby byla použitelnější pro léčebné účely, beze ztráty účinnosti!

6. Enzymy nebo jiné živiny jsou zodpovědné za schopnost rostliny léčit - lež.

Ž Živiny, které obsahuje Aloe se nelíší od živin, jež se nalézají v jiné zelenině. Pokud by tyto živiny, byly zodpovědné za léčení pak všechna zelenina by na tom byla stejně.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš H. Lukáš H. | E-mail | 16. dubna 2012 v 13:14 | Reagovat

Dobrý den,

zajímavá tvrzení. Dovolil bych si tvrdit, že by dokázala rozpoutat dost vášnivou debatu. Mohu se zeptat, odkud jste čerpal?

Děkuji za Váš čas

2 Kulhy Kulhy | E-mail | 19. dubna 2012 v 13:51 | Reagovat

Nejsem si jist že Aloin je léčivá látka to je relativní spíš projímavá jako např olej do auta( olej byl vyzkoušen a fungoval :) bez vedlejších účinků) :)

A jak je to s dužinou listů. Není náhodou nejlepší oloupat list a dát si čerstvou dužinu?? :-|

3 Auroville.cz Auroville.cz | 19. dubna 2012 v 14:29 | Reagovat

Lukáš H. - dobrý den. přeložil jsem pro Vás historii aloe vera z této adresy: http://www.aloeria.co.uk/html/aloe_vera_history.html , která se mi, po přečtení, zdála nejsrozumitelnější a co možná nejvíce odproštěná od reklamních balastů :-)

4 Auroville.cz Auroville.cz | 19. dubna 2012 v 14:36 | Reagovat

Kulhy - Aloin sám o sobě bude nejspíše projímavý, ale krásou Aloe zůstává její komplexnost, a proto Aloin je jednou součástí očistného procesu s Aloe...

K dužnině uvádějí historické recepisy, že se má drtit celý list, aby fungovaly léčivé účinky, a proto bych tyto dvě věci neoděloval.

5 Lukáš H. Lukáš H. | E-mail | 24. dubna 2012 v 9:04 | Reagovat

[3]:

Děkuji za odkaz. Při troše štěstí a času se na něho podívám :-)

6 Kulhy Kulhy | 26. dubna 2012 v 14:01 | Reagovat

[4]:Dužina Aloe Vera obsahuje Aloin vnitřně i zevně se užívá dužina listů popřípadě šťáva. Logicky:Kožovitá slupka listu chrání dužinu před výparem a obsahuje chlorofil potřebný pro fotosintézu,je také hořká aby zvířata žijící v okolí nežrala listy které obsahují blahodárnou dužinu. Dužina obsahuje koktejl prvků, který má blahodárný vliv na lidský i rostlinný  organizmus.( dužina listů je v přirozeném prostředí pro aloe velmi důležitá pro tvorbu květu!!)

7 canadian pharmacy uk delivery canadian pharmacy uk delivery | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 2:56 | Reagovat

Informative article, totally what I needed.

8 Michaelquory Michaelquory | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 20:59 | Reagovat

web medical information
<a href=http://dunamisproductions.com/>canadian pharmacy</a>
24 hour pharmacy
<a href="http://visitwaushara.com/">global pharmacy canada</a>

9 Michaelquory Michaelquory | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 17:01 | Reagovat

walmart pharmacy price check
<a href=http://dunamisproductions.com/>online canadian pharmacies</a>
discount prescription drug
<a href="http://talahicc.com/">global pharmacy canada</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama