Osvicení příjde po umytí - Auroville.cz

Prosinec 2011

Setkaní s Henrim Monfortem

12. prosince 2011 v 19:58 | Ladislav Mencl a Martin Vágner
Henri Monfort

Henri Monfort je statný chlapík (ročník 1953), který napohled nevypadá, že by nejedl. Prostě není vychrtlý, což bychom u někoho, kdo nejí, čekali, a vypadá spokojeně i zdravě. Charizmatický Francouz se předvedl jako brilantní řečník, který dokáže upoutat bez problémů hodinu i dvě vaši pozornost. "Jsem tady proto, abych vydal svědectví, ne proto, že bych chtěl být nějaký duchovní vůdce nebo guru, nebo že bych vás chtěl o něčem přesvědčovat," řekl na úvod.

Dále se zmínil o Sri Aurobindovi a Mirry Alfassy, přezdívané "Matka", že i oni velice přispěli v přijímání prány a objevili a pojmenovali další buěčnou pamět světa. Kterou dokonce Matka na sobě vylečila a tím přispěla celemů světu. Více jsem bohužel z přednášky nepochytil, ale budu dále kontaktovat Henriho a snažit se získat více informací o této velice zajimavé věci.

Zaujal Vás Henri Monfort a život bez jídla? Doporučujeme Vám velmi povedený dokument o breathariánství: Na počátku bylo světlo >>>

Na počátku bylo 120 kg

Monfortův životní příběh je známý. Žil v Bretani v rodině, kde se hodně konzumovalo maso. Domnívá se, že byl proto často nemocen, velké problémy měl kvůli zhoršené funkci jater. Od malička prý měl šamanské schopnosti. V 18. letech se rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Ale žil normálním životem: oženil se, měl děti a pracoval v bance. Trpěl nadváhou, vážil dokonce 120 kilogramů. V pozdějším věku se začal zabývat duchovní cestou. Přešel na vegetariánskou stravu. Po přečtení knih od australské autorky Jasmusheen (v češtině vyšly například knihy Božská výživa a Program prány) se rozhodl zbavit závislosti na jídle a výživu přijímat pouze pránicky. "Chtěl jsem zezačátku jenom zhubnout," vysvětluje Monfort. Dva roky se postil a zhubnul na 90 kg. Ale teprve, když přešel na režim bez jídla, klesla mu váha až na dnešních 75 kg, na které setrvává.

Evoluční skok

Henri Monfort žije bez stravy už 9 let, pije ale vodu. Nesouhlasí s lidmi, že by se voda při tomto způsobu života pít neměla, ale dodává, že "je nás sedm miliard a každý má svou cestu". Na světě podle něj v současné době žije asi 30 až 40 tisíc lidí, kteří žijí bez jídla. Počet těchto lidí se stále zvyšuje. Monfort to dává do souvislosti s "jednotným kvantovým polem", na jehož úrovni jsme všichni spojeni. Označuje přechod na pránickou výživu přímo za evoluční skok člověka.

Dokonalé zdraví

"Nemoci, stárnutí, utrpení a smrt nejsou normální. Normální je naopak být dokonale zdravý, netrpět a neumírat. Jde jen o to, že jsme chybně naprogramovaní a jíme," říká. To je podstata celé této záadné záležitosti, které málokterý racionální člověk je ochoten uvěřit.

Henri Monfort během přednášky působí velmi střízlivě, nezdůrazňuje nutnost nějaké zvláštní duchovní proměny, osvícení nebo mystiku. Nejíst je tak snadné, jako by říkal. Všichni ale víme, že to snadné není. Podle něj je nutný jeden předpoklad, člověk musí zcela uvěřit a přijmout, že to možné je, a to na všech úrovních své bytosti. Pokud se mu to nepodaří, tak pránická výživa nefunguje.

Nemocní jsme z jídla

Francouz se věnuje také léčitelství, říká, že vyléčí s pomocí prány roztroušenou sklerózu, i rakovinu. "Většina nemocí je z jídla, jíst třikrát denně při civilizovaném způsobu života, je příliš. Když žijete z prány, jste dokonale zdraví," říká. Během pránického období se mu zlepšilo smyslové vnímání, dorostly mu vlasy, cítí, že se tělo omlazuje a je neustále nabitý energií, jako by byl napojen na "vesmírné dynamo". Pránická výživa je jednota s veškerenstvem, vysvětluje. Podle něj je nyní, kdy "se starý svět hroutí a vzniká nový" snazší přejít na pránickoou výživu, není k tomu nutná obrovská vůle, askeze a svatost, jako tomu bylo, a bude to čím dál snazší. "My proměňujeme svět," říká klidně s lehkým úsměvem Monfort.

Čtěte také: Život bez jídla >>>

Jogin Prahlad nejí 70 let

Fenomén breatharianismu (také inedia) není nic nového. Samozřejmě se vyskytoval a vyskytuje v Indii, kde najdeme v oblasti nadpřirozena cokoliv. Nicméně zatímco v Indii žijí bez potravy jogíni, Henri Monfort není asketický jogín. Ani náboženský mystik. Loňského roku se v médiích objevily zprávy o joginovi Prahladovi Jani. Ten údajně nejí ani nepije asi 70 let. Vědci ho v roce 2010 podrobili během 15denní hospitalizace podrobným testům, během nichž byl soustavě monitorován kamerami. Tento jogin uvádí, že žije ze somy, látky, která mu vzniká pod jazykem. Podle Monforta tento fenomén existuje, jedná se o tekutou pránu. Jogín Prahlad také tvrdí, že může jít džunglí třeba 100 kilometrů, nepotí se a nikdy není unavený. Monfort v pondělí také řekl, že se nepotí a netrpí únavou, i když spí jen asi hodinu denně. Když nejíte, ušetříte za elektřinu, uvádí mezi výhodami pránické výživy Francouz. V ledničce prý už má jen knihy. Jeho přednáškové turné končí 27. listopadu 2011 v Praze.

Zdroje: Gnosis9.net + doplnění informací z vlastního zdoje Ladislav Mencl.

Záznam přednášky v praze (divadlo Kampa)